Własna baza publicznych proxy – własne proxy API

Wpis będzie dotyczył tworzenia własnej listy proxy którą można wykorzystać do większości oprogramowań [ Lista na serwerze ] .

Potrzebujemy

– jakiś scraper proxy ja wykorzystam SB

– USM

 

 

Krok1. Mając przygotowany plik ze źródłami proxy importujemy je do SB [ lista do pobrania na samym dole wpisu]. Włączamy start celem pobrania proxy do SB. [FOTO]

Scrapebox – scraper proxy

Krok 2. Klikamy „Apply” celem pobrania proxy do PROXY MANAGER a następnie eksportujemy znalezione proxy do pliku na dysku [ NIE sprawdzamy proxy SB! ]

Krok 3. przygotowujemy Serwer do współpracy z USM i do wykorzystania go do programów obsługujących zewnętrzne listy proxy np STAT4SEO , SEOCAT. USM w konfiguracji mamy możliwość podpięcia zewnętrznego źródła  więc tam możemy dodać stworzoną listę proxy .

Krok 4. Konfigurujemy program tak by podać login i hasło do FTP na którym będziemy trzymać nasz plik z PROXY. Ważne jeśli podajemy dane do FTP już do gotowego folderu w miejscu „ścieżka katalogu docelowego na serwerze” wpisujemy „/” jeśli FTP dotyczy domeny np nazwa.pl a w niej jest dopiero folder proxy wpisujemy „/proxy” itd. Przykład [FOTO

 

Tworzymy konto FTP pod PROXY

Konfiguracja programu Ultra SEO master

 

Krok 3.  Korzystając z USM i modułu PROXY MASTER importujemy wcześniej zapisany plik i klikamy „Sprawdzaj proxy”.

Krok 4.  Teraz zapisujemy sprawdzone proxy za pomocą „Zapisz listę proxy” – zapisujemy tam gdzie mamy ścieżkę podaną w konfiguracji! i klikamy „wyślij listę na serwer” . Gotowy link z proxy API [FOTO]

MY PROXY API

 

Krok 5. Wykorzystanie stworzonej listy możemy wykorzystać np do programu START4SEO wypełniając w zakładce dodaj/dodaj_proxy pole „Proxy z API (?):” czy w innym programie np Omniping [konfiguracja] czy SEOcat [ zakładka konfiguracja proxy] .

Krok 6. Wykorzystanie Listy do Harvestowania za pomocą USM i dodatku „Google Harvester – hight Tech” . Wbudowana możliwość podpięcia zewnętrznej listy proxy umożliwia harvestowanie bardzo dużej ilości zapytań. Możemy uruchomić tutaj np 2 x PROXY MASTER i stworzyć sobie np dwa pliki na serwerze i z dwóch osobnych źródeł pobierać i sprawdzać proxy [ zależy jakie mamy łącze ]. Wracając do tematu zakładamy na pulpicie nowy folder np źródła_proxy do którego wklejamy nasz adres www z listą proxy i zapisujemy plik. W Google Harvester – hight Tech klikamy „wczytaj plik z adresami źródeł proxy API” podajemy footprint i plik do zapisu. Program pobiera automatycznie gotowe proxy do harvestowania .

WAŻNE. ponieważ jak wiadomo proxy po pewnym czasie umierają i stają się nie aktywne USM na szczęście korzysta i sprawdza czy proxy się nadaje do harvestowania jeśli nie pobiera nowe proxy ale po pewnym czasie nasza lista proxy może się wykończyć i dobrym rozwiązaniem jest uruchomienie drugiego dodatku w USM PROXY MASTER, następnie wklejamy wszystkie proxy z naszego adresu www do „Proxy ekstraktor” pole „przetworzona lista adresów ” ( możemy sprawdzić i wyczyścić duplikaty) i klikamy „Do sprawdzenia”. Następnie sprawdzamy całą listę i znów zapisujemy do pliku i wysyłamy na serwer ZASTĘPUJĄC stary plik nowymi adresami IP!

UWAGA są dwie opcje zapisu: nadpisujemy plik lub dopisujemy proxy do listy – przy zapisie czytać pojawiające się okno!!!  i wysyłamy na serwer mając cały czas aktualne proxy możemy spokojne pracować.  Może kiedyś się doczekamy automatycznego zapisu pliku na serwerze wtedy mamy pełen automat do proxy.

 

Lista z adresami proxy do pobrania tutaj.

Polecam też harvestowanie list proxy za pośrednictwem USM i wbudowanej wtyczki Google Harvester Hight Tech z ustawioną opcją ostatnie 24h. Footpritny możemy wygenerować w FOOTPRINT GENERATOR podając jako Footprint wejściowy „filetype:txt %KW” a jako słowo kluczowe nr portów np :3124 czy :8080 – proxy do harvestowania oczywiście już mamy [ patrz opis wyżej ]:).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *