Techniki linkowania zaplecza

Dziś ze względu na to że mam chwilę wolnego czasu postanowiłem w nowym roku opisać jedną z kluczowych a zarazem prostych metod linkowania zaplecza. Plusy i minusy każdego z opisach metod nie będę podawał myślę że każdy powinien sobie sam przetestować który jest dla niego najlepszy ja stosuje piramidę oraz gwiazdę co do Link-wheel oraz Double link-wheel tutaj metoda mniej wykorzystywana w moim przypadku ale znajduje zastosowanie w stronach mniejszego kalibru. Przechodząć do sedna sprawy mamy:

Link-wheel – Sposób linkowania strony z zaplecza połączonych tylko w jednym kierunku i nie linkujących z powrotem.  Link z zaplecza wychodzi do następnego i jednocześnie do strony linkowanej ( przy zbanowaniu jednej ze strony tracimy prawie połowę mocy ).

Double link-wheel- Linkowanie podobne jak w Link wheel z tym że zaplecze linkuje z powrotem tzn że linkujemy do następnego zaplecza i jednocześnie do zaplecza skąd dostaliśmy linka.

Piramida – Tutaj linki linkowane są do strony głównej z różnych poziomów piramidy. Optymalnie 3-5 poziomów im więcej tym trudniej dojść do zaplecza ale też trudniej tym zarządzać.

Gwiazda – Strony zapleczowe linkują tylko do strony głównej bezpieczna metoda i sensowna moc linków.

Link web – tutaj linki pochodzą ze wszystkich stron zapleczowych i zaplecza linkowane pomiędzy sobą. Skutek stosowania takiego rozwiązania jest taki że jedna strona wyrzucona z tego kłębku niszczy prawie całą infrastrukturę.

Link chain – Czyli przerwane łańcuch, linkujemy zaplecze oraz stronę główną jak w metodzie Link-wheel z tym że jedno zaplecze jest punktem A czyli startowym a ostanie punktem końcowym łańcucha ( koniec i początek się nie łączom ).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *