System zarządzania ruchem i przekierowaniami 301

Recenzja aplikacji 301lite.com

301lite to program do zarządzania przekierowaniami oraz analizy ruchu. Aplikacja powstała z myślą łatwego i szybkiego zarządzania ruchem z różnych źródeł. System idealnie sprawdza się dla osób które zajmują się marketingiem internetowym, SEO, programami partnerskimi, social media, kampaniami reklamowymi i branżami gdzie kierowanie ruchem jest ważnym aspektem działalności. Zalety aplikacji oraz jej możliwości przedstawiamy poniżej.

Strona domowa systemu do zarządzania przekierowaniami https://301lite.com

Skorzystaj z kuponu 30% “LIVESEOpro” i używaj narzędzia do zarządzania przekierowaniami oraz analizy ruchu.

https://301lite.com/pl/cennik

 

1)  rodzaje przekierowań w systemie 301lite

System 301lite pozwala tworzyć przekierowania typu frame , 301, oraz splash. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi API można wykonywać i generować przekierowania pod wieloma domenami (tzw. przekierowania zewnętrzne).

a) Co to są przekierowania wewnętrzne
Są to „skróty” tworzone w obrębie domeny, pod którą mamy zainstalowaną wersje systemu 301lite. Jeśli aplikacje zainstalowaliśmy pod adresem np. „301liteaplikacja.com”, to wszystkie linki w obrębie tej domeny będą posiadały adres „skrótu” „301liteaplikacja.com/r/nazwa_shorta” np. „301liteaplikacja.com/r/o2pl”. Takie zastosowanie pozwala wykorzystać aplikacje jako skraczac linków, od teraz możesz generować linki na własne potrzeby.

b) Co to są  przekierowania zewnętrzne
Podobnie jak przekierowania wewnętrze z tym iż to „skróty” obsługiwane w obrębie domen zewnętrznych. Do komunikacji wykorzystane jest API systemu 301lite.  Od teraz posiadając domene np. „mojaaplikacja.pl” można generować dowolną ilość „skrótów” w obrębie tej domeny. Adres „skrótu” będzie wyglądał następująco „mojaaplikacja.pl/r/skrot1″.

 

2) Mechanizmy dodatkowe systemu 301light

a) Własne strony „landing page” lub zapleczowe z poziomu jednego panelu

Aplikacja wbudowany własny CMS co umożliwa tworzenie własnych stron www typu „landing page” lub mikrostron jako stron zapleczowych. System posiada również wbudowaną opcje mieszania zdań oraz synonimów.  Wypozycjonowaną stronę w  przekierować na dowolną inną za pomocą wbudowanego mechanizmu przekierowań.

b) Blokowanie SPAM-u

System 301lite ma wbudowany mechanizm zabezpieczenia przed spamowym ruchem. Dla IP zespamowanych pojawia się CAPTCHA (reCAPTCHA). W przypadku pozytywnej weryfikacji nastąpi przekierowanie na stronę docelową przypisaną do żądanego „skrótu”. Ten mechanizm dotyczy przekierowań wewnętrznych i zewnętrznych.

c) Blokowanie robotów i edycja pliku „.htaccess”

System posiada wbudowane mechanizmy blokowania robotów w  „robots.txt” oraz „.htaccess”  przez co oszczędzasz  czas na logowaniu się do domen. Jednym kliknięciem można zablokować dostęp robotom do linków stron docelowych.

d) Tester „Skrótów”

Wszystkie skróty są sprawdzane i analizowane pod kątem dostępności. Jeśli dana strona nie działa system za pomocą wbudowanego mechanizmu analizy skrót poinformuje cie o błędnym przekierowaniu.

e) Statystyka i analiza ruchu

System posiada wbudowane dwa mechanizmy analizy ruchu. Pierwszy to wewnętrzny system który jest prosty ale zawiera najbardziej potrzebne informacje na temat ruchu, skrótów oraz języków. Dzięki szybkiej analizie takich parametrów możemy sprawdzić jakoś naszego ruchu. Do bardziej dogłębnej analizy ruchu wprowadzony został wprowadzony zewnętrzy system analizy MATOMO. Jest to dawny piwik który API i połączeniu systemu 301lite zbiera i analizuje cały ruch z bardzo szczegółowymi danymi.  Dzięki takiemu rozwiązaniu można zobaczyć bardzo szczegółowe dane o użytkownikach takie jak IP, przeglądarka, czas, system operacyjny, lokalizacja itd. .

f) Porządek i użyteczność

W aplikacji nie brakuje udogodnień w postaci wielopoziomowych kategorii i podkategorii, sortowania, wyszukiwania shortów. Przez co korzystanie z aplikacji jest przyjemne i szybkie.

 

3) Przykładowe zastosowanie aplikacji

 

a) Przydał zastosowania systemu w mailingu

301lite to pośrednik ruchu. Zastosowanie takie pozwala w 100% kontrolować użytkowników. To ty zarządzasz całym ruchem na stronie, określasz gdzie chcesz ich przekierować. Możesz wybrać dziele ruchu na wiele stron w systemie. Takie rozwiązanie można wykorzystać w mailingu gdzie dla grupy docelowej 20 000 osob wysyłamy mail z 1 linkiem. Osoby klikające w link mogą zostać przekierowane na różne strony docelowe np 4 gdzie rozdzielony zostanie ruch na stronę A-25%,B-25%,C-25%,D-25%, można na żywo zmieniać wartości wtedy system przekieruje ruch na stronę gdzie wartość procentowa będzie większa.

 

b) Strony wielojęzyczne lub skierowane na kraje o kilku językach

Posiadasz użytkowników z wielu krajów i chcesz ich kierować na strony z inną ceną? Inną treścią? Innym wyglądem? Nie ma problemu, aplikacja daje Ci taką możliwość.

c) Zarabianie na przekierowaniu ruchu z ramką i reklamą

Zarabiaj na przekierowaniach. System posiada wbudowane przekierowania „frame” oraz „splash” dzięki temu można zarabiać na reklamach. Szablony można edytować za pomocą wbudowanego edytora WYSIWYG

d) Marketing szeptany

Zarządzaj ruchem pozyskanym z for, blogów czy komentarzy. Sam określ gdzie chcesz być kierować swój ruch.

Potrzebna pomoc?

W każdej części systemu dostępna jest „pomoc kontekstowa” zawierająca opis danej części aplikacji. Dodatkowo przy polach formularzy dostępne są opisy z wyjaśnieniem.

Prosta instalacja

System 301lite jest bardzo prosty w instalacji, dzięki dostępnemu kreatorowi. To tylko 2 kroki aby móc w pełni cieszyć się z wszystkich możliwości systemu 301lite.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *