Masowe blokowanie IP danego serwera przez Google

W ostatnim czasie wiele osób dziwi się że Google może blokować dane klasy adresów bądź tylko grupę która powiązana jest z danym serwerem, a wszystko rozchodzi się o spam.  Pokrótce myślę że wszyscy wiedzieli że mogą to zrobić bo spam w wyszukiwarkach coraz bardziej daje się zauważyć. Matematyka nie kłamie proste wyliczenie generowania przez jedną domenę masowego zaplecza spamerskiego pokazuje jak szybko rozrasta się spam.

Powiedzmy mamy jedną stronę www na której nam bardzo zależy jest to nazwa_jakies_domeny.pl aby wypozycjonować coś takiego budujemy zaplecze które nie zawsze jest interesujące i skupia jakieś śmieci powiedzmy że jest ono okey i wnosi coś do wyszukiwarki natomiast podlinkowanie tego zaplecza to już wykorzystanie technik nie ukrywamy że spamerskich bo wszelkie automaty to zapychanie internetu zbędnymi wpisami na forach, blogach czy katalogach. Większość spamu powstaje na tanich i darmowych hostingach gdzie spam się opłaca dlatego dlaczego nie blokować takich adresów jeśli jedna domena generuje np 1k linków spamujących.

Metody Black SEO są i będą i walka ze spamem była i będzie, nawet tak rygorystyczne kroki jak blokowanie adresów IP może tylko pomóc w tym że wpisując interesujące słowo nie dostajemy jakiegoś beznadziejnego wpisu w katalogu czy w preclu.

Masowe blokowanie skryptów również przyczynia się do jakości wyników w wyszukiwarce, dlatego powstaje wiele skryptów które są wykorzystywane tylko pod generowanie np punków SWL.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *