Jakie najlepsze katalogi stron internetowych?

Dziś będzie wpis na temat selekcji katalogów stron internetowych.  Czym kierować się przy wyborze katalogu? Czy warto dodać strony do katalogów? Skąd wziąć listę wartościowych katalogów stron? Na co zwrócić uwagę przy płatnych wpisach? Czy wpisy płatne coś dają? na te i inne pytania odp poniżej.

Otóż katalog stron to miejsce wtórym zamieszczamy nasze strony internetowe otrzymując w zamian za dodanie opisu linka do naszej strony. Z uwagi na fakt iż katalogów w sieci jest bardzo dużo należy nauczyć się wybierać te najlepsze o najlepszych parametrach. Do sprawdzenia parametrów katalogów możemy wykorzystać scrapeboxa, seomastering.com, majesticseo.com.

  • Zaczynamy od znalezienia  spisów katalogów np katalogiseo.info wyszukując np po PR którego tak wszyscy uwielbiają 🙂 gdy dostaniemy listę katalogów wybieramy odpowiedni adres  ( gdy mamy dużą ilość linków do zbadania korzystamy z scrapeboxa i odpowiednich wtyczek które będą w nawisanie przy sprawdzaniu grupowym adresów) i korzystając z narzędzi na podanej stronie sprawdzamy:
  • aktualny PR domeny ( w spisie może on być nie aktualny) ( za pomocą scrapeboxa możemy wczytać całą listę adresów i z poziomu głównego programy klikamy Check PageRank), lub korzystamy ze stron powyżej
  • ilość BackLinkow które prowadzą do naszej strony czyli korzystamy z narzędzia www.seomastering.com/backlinks-checker.php lub w scrapeboxie wybieramy wtyczkę  Backlink Checker. Mamy dwa parametry i już wiemy mniej więcej czy katalog jest warty uwagi ( można na szybkiego sprawdzić scrapeboxem co za linki prowadzą do katalogu i jaka jest ich jakość jeśli katalog pobiera jakąś  większą opłatę by sprawdzić czy jest sens dodawania strony).
  • Kolejnym elementem który zbadamy jest ranking Alexa Rank to parametr który bada popularność strony ( mocna domena, w tym przypadku katalog jeśli jest mocny powinien też generować jakiś przyzwoity ruch ), korzystamy z narzędzia na stronie lub z wtyczki w SB o nazwie Alexa Rank Checker.
  • Wiek domeny w tym przypadku katalogu korzystając z narzędzia Domain Age Checker lub z wtyczki do masowego sprawdzania w SB Whois scraper, gdy mamy już tyle parametrów możemy wybrać już prawie najlepsze katalogi oraz przekalkulować opłacalność dodania strony do wybranego katalogu.
  • Można sprawdzić jeszcze TruskRank domeny ( parametr mówiący o jakości strony im wyższy tym strona jest bardziej zaufana )  można sprawdzić tylko za pomocą serwisów.
  • Warto też przyglądnąć się stronie ile linków wychodzących jest na stronie ( wtyczka w SB Link Extractor oraz OutBound Link Checker przy włączonym sprawdzaniu linków wewnętrznych ) lub ręcznie ( im mniej tym lepiej ),  oraz sprawdzić czy wychodzące linki są dofollow ( czasami można spotkać nofollow ).
  • IP serwera na którym stoi katalog również ma znaczenie, korzystając ze sprawdzenia IP każdego katalogu możemy wyrzucić te adresy na których możemy mieć już potencjalnie linka np z zaplecza, czy innego już katalogu (Wtyczka SB Domain Resolver)

 

Czy opłaca się dodawać do płatnych katalogów? Odp jest prosta TAK tylko trzeba mądrze to robić i sprawdzać czy katalog jest stary, ma duża ilość lików zewnętrznych, czy na stronie jest mało linków wychodzących, czy katalog ma wysoki TR I PR, sprawdzić ilość IP ( jak się indeksuje).

Spis wartościowych katalogów można sobie zapisywać w CSV gdzie potem możemy sobie sortować wyniki wobec parametrów jakie sobie dodaliśmy i mamy w pełni gotową i jakościową listę katalogów do których możemy dodać stronę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *