Xseon – automat z dużymi możliwościami

Xseon to kolejne narzędzie które znajduje się w dziale narzędzia jako polecane narzędzie. Narzędzie na rynku rosyjskim jest już dość długo. Przez dość długi okres oprogramowanie się rozwijało. Obecnie soft ma bardzo duże możliwości które postaram się opisać w artykule. Soft ma bardzo rozbudowane możliwości co sprawia że obsługa na samym początku może sprawiać problemy. Soft dostępny jest w języku angielskim, tutoriali niestety jest jak na lekarstwo. Xseon posiada swój własny OCR jego skuteczność jest dość dobra, póki co nie łamie reCaptchy ale ma być wdrożona.

 

  1. Serwer pod Xseona

Polecany jest serwer Bermanhosting  w wersji VPS-Extra kod rabatowy 25% WRLD-SPECIAL25.

 

  1. Instalacja Xseona

Zaczniemy od samej instalacji która nie sprawia problemów poza tym że czasami należy je uruchamiać jako administrator.Gdyby były problemy z instalacją należy zrobić krok opisany poniżej

Instalujemy  Adobe flash Pleer ActiveX, dla Х64 – Flash Player ActiveX 11 64-bit Installers,

dla

Х86 – Flash Player ActiveX 11 32-bit Installers.

jeśli posiadasz system oparty o architekture Х86  trzeba zrestartować flash bibliotekę swflash.ocx

w tym celu pobieramy http://www.xseon.ru/download/swflash.ocx

i

1. Logujemy sie jako administrator

2. Zapisujemy swflash.ocx w c:\windows\system32;

3. w ścieżce poleceń piszemy :
regsvr32 c:\windows\system32\SWFLASH.OCX

Wszystkie klucze otrzymane od xseona wpisujemy i uruchamiamy oprogramowanie.

 

  1. Xseon

Sam Xseon posiada możliwość rejestracji, zakładania profili na forach oraz tworzeniu tematów na forach. Jego zaletą jest również możliwość odpowiadania na dane tematy, albo na wcześniej zadane pytanie które sami założyliśmy. Przykład: zakładamy temat z zapytaniem „jak nauczyć xseona dodawać do for?” następnie możemy odp w takim temacie np „należy skorzystać z opcji Rbase Ebase Zbase, które umożliwiają podłączenie list z odpowiednimi linkami. „.

tryb wpisu

Xseon umożliwia również masowe zakładanie postów profili

profile, posty, rejestracja

.

Warto zwrócić uwagę iż działa na 128 wątkach. Warto pamiętać że ilość podłączonych proxy powinna być większa niż połowa uruchomionych wątków + 1. Czyli jak mamy 50 wątków musimy mieć 26 proxy!  Konfiguracja projektu:  Jest dość prosta wiec nie ma jej co zbyto opisywać:

User: użytkownik i hasło wykorzystane przy rejestracji na forach ( można wybrać z listy już dostępne dane )

email, URL – tutaj podajemy jaki adres URL ( lub adresy) będą dodawane do tworzonych profili, jaki adres mail będzie wykorzystany do rejestracji ( możemy przetestować połączenie korzystając z zakładki „other settings”

themes: słowa kluczowe do znajdowania tematów gdzie ma zostać dodany post.

binding: tutaj podpinamy listy do proxy, do rejestracji itd

logs – oczywista oczywistość

posts: dodajemy teksty i tytuły ( obsługuje synonimy)

profile: uzupełniamy dane które pojawią się w profilu

 

Dodanie projektu

 

Podpięcie proxy jest dość proste. Korzystając z narzędzia Xseonproxy możemy sobie zrobić pełen automat który będzie pobierał automatycznie proxy a xseonproxy automatycznie je pobierał i aktualizował. Wszelkie raporty z dodań można znaleźć w samym programie korzystając z odpowiedniej zakładki  „Reports”. Wszystkie pliki z założonymi profilami, postami itd znajdziemy właśnie w C:\Program Files (x86)\OWS\Projects. Warto zwrócić uwagę iż w folderze  Projectsi potem nasza nazwa znajduje się folder Bases który znajdziemy pliki które możemy wykorzystać do odpowiadania na założone tematy. Możemy wybrać rożne tryby pracy Xseona, ( rejestracja,profile, postowanie). [foto]

W zakładce Tools: znajdziemy dodatkowo takie oprogramowanie jak

  • Link checker – ktory umożliwia nam znalezienie danego wyrażenia ma stronie lub linka. Bardzo rozbudowane narzędzie

Link checker

 

  • Check Proxy

    Check Proxy

  • link parser

Link parser

  • XseoNMaster  Osobne oprogramowanie które dołączone jest do Xseona to XseoNMaster który pozwala na naukę dodatkowych pól na forach, również odpowiada na pytania które uprzednio dodamy. Program dodane tylko i wyłącznie pola do zdefiniowanych typów for które są w programie, a Xseon obsługuje PHPBB2-3, IPB2-3, SMF1-2, vBulletin3-4 и YABB1-2, już niebawem pojawią się nowe.

XseoNMaster

  • XPCP Kolejny bardzo przydatny dodatek XPCP – dzięki któremu możemy zdefiniować własny adres www na którym będziemy trzymać nasze proxy. Można zrobić sobie własne Proxy API a do tego szyfrowane. Program sam aktualizuje listę co wyręcza nas z ręcznego tworzenia list proxy. Nalezy pobrać plik php ze strony producenta i wrzucić na serwer wpisać ścieżkę do pliku w XPCP

proxy

 

 

Podaje trochę filmów do tego softu:

Xseon część 1

 

Xseon część 2

 

Xseon część 3

 

Xseon Proxy Parser

 

Xseon Harvester

http://www.xseon.org/video/video021012/video021012.html

 

Test XRUMER vs XSEON

Xrumer

Xseon

Xseon

 

Skuteczność XseoN – 10,3К (24%); Xrumer 44,7К(100%);
Cena XseoN – $100 (16%); Xrumer $590 (100%);

Test przeprowadził jeden z userów forum Xseon.ru

 

Wersja polska strony xseon.pl powstaje, jak również forum będzie niedługo uruchomione ( tylko dla właścicieli XSEONa)

Cena oprogramowania póki co wynosi 100$ ale już wiadomo że będzie podwyżka na 150$. Łatwo sobie przekalkulować iż samo korzystanie z parsera proxy nam się bardzo opłaca, bo za 12 miesięcy płacenia w proxymarkecie kupując pakiet z API płacimy 240zł to tylko 100zł mniej niż cała wersja XSEONa która posiada jeszcze więcej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *