W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Wrz 16, 2012

Posted in Porady, Pozycjonowanie | 16 komentarzy

Podlinkowanie wpisów – mała piramida linków

Podlinkowanie wpisów – mała piramida linków

Wpis pokaże jak stworzyć piramidę linków stałych które pozwolą nam podlinkować wpisy np z zakupionych multikodów.

Możliwości wykorzystania poniższego sposobu jest wiele ja opisze przykład.

Potrzebujemy

– USM (gdybyśmy chcieli wyciągnąć jakieś adresy z danego skryptu i dodać wpisy ) – zastosuje USM do wyciągnięcia adresów z grupy katalogów http://multikody.com.pl/  ( Grupa 410 seokatalogów oraz 270 katalogów sinooke dostępna również na allegro w promocyjnych zestawach 1+1 – link do aukcji ) – z mojej strony polecam ten zestaw prawie 670 linków.

– Rss Html Generator – Program dostępny na PIO

– darmowe hostingi np keed.pl każda dodana domena na innym IP – możliwość tworzenia 5 subdomen lub serwery własne

 

Zacznę od dodania wpisów do katalogów z grupy multikody.com.pl, korzystając z USM lub z SEOcat wykonałem projekty i teraz czas na pozbieranie wszystkich linków. Do tego celu posłuży mi USM który ma wbudowaną wyszukiwarkę wpisów z seokatalogów oraz sinooke. ( Można skorzystać z wbudowanej w SEOcat wyszukiwarki wpisów)  [FOTO]

Po zebraniu wszystkich linków uruchamiamy Rss Html Generator i wykonujemy

Krok 1 Uzupełniamy Tytuł w polu „RSS FEED TITLE”

Krok 2 Podajemy ilość maksymalnie wygenerowanych linków w „max number of links”

Krok3. Uzupełniamy teksty z synonimami, tutaj polecam ilość znaków od 500-2500 ( zróżnicować wielkość tekstów ), wstawiamy teksty {teskt1|tekst2|tekst3} itd. Polecam skorzystać z oprogramowania AIO + translator + generator synonimów np wbudowany w dodawarki.

Krok4. Polecam również wstawić słowa kluczowe w pole „pozycje do menu i seo linków” listę słów można wygenerować SB, również title proponuje wygenerować sobie osobno aniżeli pobierać online.

Krok 5. Importujemy listę adresów do których dodaliśmy naszą stronę.

Krok 6. Ustawiamy ilość sekcji na stronę ustawiamy 1 !

Gotowy przykładowy skonfigurowany projekt [FOTO]

 

Wygenerowane strony wrzucamy na serwer np wspomniany darmowy keed.pl. Proponuje stworzyć kilka takich mikro stron dla tych samych linków. [ już tutaj możemy zakończyć etap podlinkowania stronami statyczymi, teraz można to wszystko podlinkować komentarzami w WP za pomocą np SB. Zebranie wszystkich linków możemy tylko wykonać za pomocą wtyczki do FF, ten wbudowany w SB nie zbierze nam linków ponieważ struktura linka nie zawiera adresu docelowego. Wtyczka nazywa się LINKY, wystarczy na stronie kliknąć prawym klawiszem linky / copy all links  clipboard, skopiowane linki możemy zapisać do notatnika lub wrzuć bezpośrednio do SB celem podlinkowania całości]

Poziom 2 piramidy

Tworząc 2 poziom piramidy wykorzystujemy wszystkie linki ze stron które utworzyliśmy za pomocą generatora HTML. Wszystko podobnie wykonujemy za pomocą opisu z części 1. Na szybko, importujemy listę adresów URL z utworzonych stron HTML, przygotowujemy słowa kluczowe do tytułów i linków i generujemy projekt korzystając z innych szablonów. Potem możemy wykonać kolejny n-ty poziom piramidy lub zakończyć wszystko podlinkować linki np z WIKI.

Statystyki podlinkowania wpisów z grupy multikody.com.pl,

Jak widać prawie wszystkie linki są w indeksie wyszukiwarki google. Strona została dodana w 1 dniu.

Site stworzonych mikro stron podlinkowanych WIKI.

Polecam sobie stworzyć wcześniej szablony do generatora. Strony możemy wrzucać na większość darmowych hostingów. Strony można tworzyć również pod SWL’e ponieważ bardzo dobrze się znajdują w indeksie wyszukiwarki.

 

 

 1. Uzyskałeś site na poziome ponad 18 tysięcy – jaki to procent wszystkich stron „serwisu”.

  Stronkę linkowałeś tylko ze SB? Zdradzisz jak duży to był blast?

 2. było 20 stron po 1,070 linków na każdej stronie – % wychodzi sam.
  5 projektów po 4k linków w każdym projekcie podlinkowane dobrą listą SB 100k.

 3. 1,070 linków na stronę a ile sekcji?

 4. Mam pytanie – dodając powiedzmy 300 linków program generuje mi ok. 150 podstron. Dlaczego tak się dzieje? A dlaczego nie ma tych podstron 300?

  • Proszę sprawdzić ustawienie „max number of links” oraz ilość wprowadzonych słów kluczowych w „propozycje do menu i seolinków” Ich ilość powinna być równa ilości linków lub więcej.

 5. Janko Muzykant says:

  Siema
  Mam pytanie tworze plik xml z backlinkami wrzucam na serwer do głównego katalogu ale gdy wpisuje adres tego pliku nie otwiera mi się kanał RSS jak to jest sitemap tylko pobiera mi się to normalnie na kompa.
  O co chodzi ? Jak zrobić żeby było dobrze ?
  Pozdrawiam

  • plik XML wrzucasz np do katalogu głównego strony, po wpisaniu nazwa.pl/nazwa.xml powinna się pojawić strona z stworzonym plikiem. Taki adres możesz podlinkować, poddać procesowi pingowania lub zgłosić do katalogów przyjmujących kanały RSS.

   • Janko Muzykant says:

    Właśnie sprawdziłem że na Operze i Mozilli jest tak jak powinno a na Chrome tak jak napisałem

   • Sprawdź na innym komputerze. Moim zdaniem masz coś włączonego że pobiera ci XMla a nie otwiera.

   • Janko Muzykant says:

    Dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie. Da się jakoś sprawdzić czy google odwiedziło nasz kanał RSS ?

   • po logach apache można sprawdzić czy google ją odwiedza. w plikach XML nie da się uruchomić PHP więc i nie da się sprawdzić czy odwiedził ją robot Google na bierząco. Ale można zrobić inny trik otóż w kanale RSS dodajesz link który prowadzi do podstrony której nie ma nigdzie i na tej stronie dodajesz kod który wersyfikuje czy google był na niej czy nie.

   • Janko Muzykant says:

    A mógłbyś napisać o tym coś więcej lub taki kod ?
    I czy w ogóle warto jest coś takiego robić ?

   • nie wiem co ci tak zależy na sprawdzeniu czy robot był czy nie ważniejsze czy linki się indeksują czy nie. Możesz poczytać tutaj http://sprawnymarketing.pl/artykuly/indeksacja-linkow-zapleczowych-za-pomoca-kanalow-rss/. Odnośnie kodu pierwszy lepszy z googla http://stevedawson.com/robotvisit.php obsługuje z tego co widzę wysyłkę maila jak odwiedzi ci robot daną stronę na której umieścisz < ?PHP include "robotvisit.php" ?>. Z tego co widzę są tam dwa roboty yandex i google.

 6. Krzysiek says:

  Wow. Fajnie to opisałeś, ale powiem szczerze ja takich rzeczy nie ogarniam. Używałem za to kilka razy piramidy 20 000 linków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pEsLCLf c

Please type the text above:

Więcej w Porady, Pozycjonowanie
Webmini – kolejny trik na zdobycie dodatkowych katalogów

Wpis prezentuje jak za pomocą gotowego adresu z zainstalowanym webmini wyciągnać listę adresów które wykorzystamy do szukania WEBMINI. Potrzebujemy: -...

Zamknij