W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Sie 14, 2012

Posted in Porady | 2 komentarze

Katalogi i precle do OmniAdd, Publiker, DonLinkAge jak zdobyć?

Katalogi i precle do OmniAdd, Publiker, DonLinkAge jak zdobyć?

Każdy z was z pewnością szuka szybkiego i sprawnego sposobu na poszukiwanie bazy do tych wyżej wymienionych oprogramowań. Dziś wpis będzie poświęcony nowemu sposobowi poszukiwania linków do których można dodać swoją stronę.

Do wykonania tego zadania będzie potrzebny nam

* Ultra SEO master

* SB

* Notepad ++

Szukamy jakiegoś katalogu webmini dla testu znalazłem http://www.rybak.afr.pl.

Uruchamiamy exela i wykonujemy operacje „tworzenia listy adresów” do pobrania linków z tego katalogu dodając do linka „index.php?mode=entry&id=” gdzie ID= określa nam numer dodanej strony. Majać trzy kolumny w trzeciej wpisujemy ID ja dla przykładu wstawiam od 1..15, ale polecam zobaczyć jakie ID ma ostatni dodany adres i od niego odliczać do wartości minimalnej czyli 1.

Po wykonaniu operacji kopiujemy wszystkie stworzone linki do notepad ++ i zamieniamy zbędne spacje pomiędzy linkami ( dwa kliknięcia, zaznaczamy szczelinę pomiędzy linkami kopiujemy i klikamy „zamień na”. Poniżej lista jak powinna wyglądać poprawna wygenerowana lista którą zapisujemy do pliku.

Czas na wyciągnięcie linków z tego katalogu do tego posłużymy się SB. Wtyczka „Link Extractor”, oraz zaznaczona opcja „External”.

Klikamy „Show Extracted links” i kopiujemy znalezione linki do nowego pliku.

Zapisany plik otwieramy korzystając z SB i wtyczki „Backlink Checker” po wszystkim klikamy „download backlinks” i zapisujemy listę.

W SB przycinamy adresy do domeny. Czyli klikamy „import URL list” a potem „trim to root” i usuwamy zdublowane domeny „remove duplicate domains” zapisujemy plik.

Zapisaną listę otwieramy korzystając  z Ultra SEO master. Zakładka „Wyszukiwanie ciągów znaków” i zaznaczony tryb rozpoznawania skryptu.

Jako footpront możemy podać :

wordpress#/wp-login.php?action=register

webmini#/pages/0/desc

easydir#/add/

easydir#/add.php

otwartymini#/index.php?a=wpis

otwartymini#/inf.html

mocnelinki#/a-form.html

Jako footprint można podawać różne rodzaje skryptów np wiki, seokatalog, pksi, donmini itd.

Efekt końcowy to otwarcie folderu z podzielonymi skryptami które zawierają adresy które kopiujemy do naszej dodawarki.

Powyższy sposób można wykorzystać do wyciągania nie tylko adresów z webmini ale tak że innych skrytpów np WP http://www.xxxx.pl/?p=1 Gdzie ?p= określa numer wpisu.

 

  1. Szkoda tylko, że mi wyrzucił tylko listę z samymi WP. Ale generalnie bardzo dobry wpis! Btw. zainteresuj się może wtyczką do zdjęć będzie wyraźnie lepiej się czytało twoje publikacje!

  2. jeśli posiadasz program PSM skorzystaj z opcji „sprawdź dostępność strony i wyszukiwania” jako ciąg znaków można np wpisać „/p/0/asc” a szukane słowo może być „Sortowanie” i zobaczysz czy faktycznie nie ma w liście webmini jeśli są należy usprawnić footprint w Ultra SEO master.

    PS. dzięki za sugestie, wiem że blog póki co jest nie czytelny i panuje tu duży chaos ale powoli zabieram się wreszcie za niego bo nie było czasu przez ostanie kilka dobrych miesięcy. – w najbliższym czasie powinien dojść do stanu używalności 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I5SuAuZ 8

Please type the text above:

Więcej w Porady
Webmini – szybkie i skuteczne budowanie listy katalogów

Brakuje ci katalogów webmini w twojej dodawarce? Przeczytaj ten poradnik i zwiększ ilośc adresów w swojej bazie: Do wykonania tego...

Zamknij